English (EAL) (257 total)
Scaling
Raw |
50 | 49 | 48 | 47 | 46 | 45 | 44 | 43 | 42 | 41 | 40 |
Scaled |
50.00 | 49.20 | 48.40 | 47.60 | 46.80 | 46.00 | 45.00 | 44.00 | 43.00 | 42.00 | 41.00 |
50 (8 total)
- Chiu, Jaslyn (Huntingtower School)
- Rajit, Darren (Mount Waverley Secondary College)
- Samuni, Dafni (Mckinnon Secondary College)
- Senarath, Sachintha (Glen Waverley Secondary College)
- Tan, Catherine Ivy (Balwyn High School)
- Wang, Jingqi (Balwyn High School)
- Wang, Song (Scotch College)
- Zhu, Hannah (Glen Waverley Secondary College)
49 (7 total)
- Chan, Cindy (Our Lady of Sion College)
- Cheok, Tim Shaun (Wesley College Glen Waverley Campus)
- Dobre, Cezar (Mentone Grammar School)
- Jin, Zhuoqing (Mckinnon Secondary College)
- Kuah, Jia Yi (Firbank Grammar School)
- Lam, Nhat Hung (The Peninsula School)
- Tan, Renee (The Peninsula School)
48 (4 total)
- Jayakody, Mahisha (Penleigh and Essendon Grammar School)
- Lim, Avy (Glen Waverley Secondary College)
- Nguyen, Le Van Khanh (The Peninsula School)
- Sun, Yizhao (Blackburn High School)
47 (9 total)
- Ho, Claudia (Camberwell Anglican Girls Grammar School)
- Lam, Sin Nga (Balwyn High School)
- Li, Yigeng (Melbourne High School)
- Park, Joo Chan (Trinity Grammar School)
- Park, Lorah (Macrobertson Girls High School)
- Woo, Jia Yi (Methodist Ladies College)
- Yang, Zhiyu (Lauriston Girls School)
- Zahid, Esha (Macrobertson Girls High School)
- Zhu, Yue (Melbourne Girls' College)
46 (13 total)
- Dao, Quoc Ngoc Thang (Kew High School)
- Deng, Yue (Suzanne Cory High School)
- Ekanayake, Nisal (Glen Waverley Secondary College)
- Liyanage, Dinuk (Glen Waverley Secondary College)
- Ng, Allysia (Donvale Christian College)
- Phan, Minh Duc (The Peninsula School)
- Singh, Sachdave (Epping Secondary College)
- Tay, Jeremy (Melbourne High School)
- Vo, Mai Linh (The Peninsula School)
- Wu, Yajie (Balwyn High School)
- Yung, Wai In (Fintona Girls School)
- Zhang, Yi Jing (Firbank Grammar School)
- Zuo, Cecilia (Mildura Senior College)
45 (17 total)
- Choo, Jia Ning (Oxley Christian College)
- He, Derek (The Peninsula School)
- Ilanko, Praneeshan (Brentwood Secondary College)
- Lee, Chi-Jen (Glen Waverley Secondary College)
- Liao, Chuyi (Presbyterian Ladies' College)
- Lim, Sean (Balwyn High School)
- Maher, Pascale (Lauriston Girls School)
- Phan, Hoang Minh Tam (The Peninsula School)
- Prak, Thearith (Keysborough Secondary College - Acacia Campus)
- Tan, Gloria (John Monash Science School)
- Tan, Kwee Meng (Viewbank College)
- Tapa, James (Xavier College)
- Tiong, Ethan (Scotch College)
- Wang, Yu Chen (Lauriston Girls School)
- Xie, Tianhe (The Peninsula School)
- Xue, Aonan (Huntingtower School)
- Zhang, Yufei (Glen Waverley Secondary College)
44 (24 total)
- Bui, Dinh (Braybrook College)
- Cai, Lu (Kardinia International College)
- Chan, Ka Fung (Geelong Grammar School)
- Guo, Yiling (Melbourne Girls' College)
- Ho, Cat (Buckley Park College)
- Hoang, Phuong Ha (Hillcrest Christian College - Ayr Hill Campus)
- Hoo, Phoebe (Brentwood Secondary College)
- Jiang, Nan (Camberwell High School)
- Kim, Jisu (Methodist Ladies College)
- Lee, Eun Jae (Presbyterian Ladies' College)
- Lee, Wang Hei (Scotch College)
- Lo, Preeti (Presbyterian Ladies' College)
- Loke, Andrew (Balwyn High School)
- Mansouri Jajaei, Mahta (Mount Waverley Secondary College)
- Ng, Justin (Christian Brothers' College St Kilda)
- Paik, Hyunwoo (Waverley Christian College)
- Park, Joo Un (Trinity Grammar School)
- Perera, Achali (Nossal High School)
- Tse, Yi (Wantirna College)
- Veresova, Maria (Frankston High School - VCE Campus)
- Wang, Gan (Glen Waverley Secondary College)
- Weerakkody, Udani (Horsham College)
- Yu, Yiqin (Auburn High School)
- Zhang, Dingyuan (Methodist Ladies College)
43 (31 total)
- Cheung, Jeniece (Melbourne Girls Grammar)
- Chew, Joel (Glen Waverley Secondary College)
- Chong, Marvin (Werribee Secondary College)
- De Alwis, Dinushi (Sacred Heart Girls' College Oakleigh)
- Dong, Helena (Princes Hill Secondary College)
- Fan, Ying (Lauriston Girls School)
- Huang, Yuemin (Balwyn High School)
- Jeon, Suyeon (Methodist Ladies College)
- Jin, Jiaqi (Methodist Ladies College)
- Kaur, Jasveena (Melbourne Girls' College)
- Kung, Raymond (Doncaster Secondary College)
- Kwok, Hoi Man (Kardinia International College)
- Lee, Serena Zhen Lin (Mount Waverley Secondary College)
- Li, Guanqun (Wesley College)
- Liao, Jiawei (Mount Waverley Secondary College)
- Low, Yi Ling (Glen Waverley Secondary College)
- Lu, Shirui (Mentone Grammar School)
- Lu, Yi Fan (Methodist Ladies College)
- Panahianpour, Sara (Melbourne Girls' College)
- Pang, Siming (Fintona Girls School)
- Pham, Van (Suzanne Cory High School)
- Porsch, Felicia (Bendigo Senior Secondary College)
- Ting, Jiahui (Doncaster Secondary College)
- Toake, Ayaka (Presbyterian Ladies' College)
- Wong, Hoi (Camberwell Anglican Girls Grammar School)
- Xiang, Xuaner (Huntingtower School)
- Ye, Clara (Waverley Christian College)
- Zhang, Xiaoqing (Mount Waverley Secondary College)
- Zhao, Junyan (University High School)
- Zheng, Qianer (Mckinnon Secondary College)
- Zheng, Yi Fei (Caulfield Grammar School)
42 (37 total)
- Bao, Lingli (Werribee Secondary College)
- Chen, Huahua (University High School)
- Chong, Stephanie (Donvale Christian College)
- Chu, Yi (Camberwell Anglican Girls Grammar School)
- Ding, Daphne (Camberwell Anglican Girls Grammar School)
- Doh, Chri Hay Htoo (Kardinia International College)
- Feng, Jia Yu (Glen Waverley Secondary College)
- Hsu, Hoai Anh (Maribyrnong Secondary College)
- Jian, Letao (Melbourne High School)
- Khambatta, Shaun (Salesian College)
- Kim, Yonsan (The Peninsula School)
- Li, Da (Melbourne Girls' College)
- Li, Ling Xi (Haileybury Girls College)
- Li, Nicky (Scotch College)
- Liu, Xinjun (Ashwood Secondary College)
- Lu, Ziyan (Methodist Ladies College)
- Melegrito, Carlos (Fairhills High School)
- Naqeeb, Mohamed (Ballarat Grammar)
- Nguyen, Ha My Ngoc (Brighton Secondary College)
- Nguyen, Vy (Braybrook College)
- Ong, Matthew (Wesley College)
- Pham, Vy (Carwatha College P-12)
- Rosunee, Tanveernath (Vermont Secondary College)
- Saropoulou, Ariadni-Maria (Princes Hill Secondary College)
- Sheah, Sharon (Presbyterian Ladies' College)
- Soffer, Ofir (Mckinnon Secondary College)
- Song, Taejine (Brunswick Secondary College)
- Veith, Joash (Aquinas College)
- Wu, Ping Hsiu (Melbourne Grammar School)
- Yan, Yiwen (Presbyterian Ladies' College)
- Yang, Tianchu (Camberwell Anglican Girls Grammar School)
- Yi, Yuqing (Alphington Grammar School)
- Yip, Melissa (Glen Waverley Secondary College)
- Zhao, Jingyu (Vermont Secondary College)
- Zheng, Haoting (Presbyterian Ladies' College)
- Zhou, Shuyang (University High School)
- Zhou, Zi Kai (Melbourne High School)
41 (47 total)
- Chan, Andrea (Donvale Christian College)
- Dai, Yilei (Haileybury College)
- Elisan, Marc (Emmanuel College (Altona North))
- Fam, Ee-Lyn (Mount Waverley Secondary College)
- Gan, Lu (Melbourne Girls Grammar)
- Han, Jinyao (Presbyterian Ladies' College)
- He, Jiarui (Viewbank College)
- Hsieh, Chia-Hsin (Presbyterian Ladies' College)
- Hu, Jingyi (Huntingtower School)
- Huang, Xiaotian (Camberwell Grammar School)
- Idelman, Nitzan (Mckinnon Secondary College)
- Karasyov, Igor (Mckinnon Secondary College)
- Kim, Tae Ha (Scotch College)
- Li, Dao Yuan (Carey Baptist Grammar School)
- Liaw, Jia Xin (Glen Waverley Secondary College)
- Liu, Pei (St Catherine's School)
- Lopez, Michelle (Thornbury High School)
- Lu, Yuanyuan (Carey Baptist Grammar School)
- Makar, Shady (Balwyn High School)
- Natividad, Anton (Werribee Secondary College)
- Nguyen, Huyen (South Oakleigh Secondary College)
- Nguyen, Tuan Son (Balwyn High School)
- Nguyen, Uyen (Marian College Sunshine)
- Nguyen, Vy (Killester College)
- Pandelidou, Ekaterini (Northcote High School)
- Pebotuwa, Savithri (Glen Waverley Secondary College)
- Qin, Fanghao (Mentone Grammar School)
- Rodrigo, Vishwantha (Mazenod College)
- Seet, Yuen Yang (Glen Waverley Secondary College)
- Shen, Ziying (Caulfield Grammar School)
- Sun, Bihai (Mentone Grammar School)
- Sun, Miyi (Melbourne Girls Grammar)
- Surya, Stella (Waverley Christian College)
- Tan, Kean Loong (Trinity Grammar School)
- Tan, Yii Ying (Mount Waverley Secondary College)
- Toh, Yi (Doncaster Secondary College)
- Trinh, Kim (Braybrook College)
- Wei, Yaqi (Viewbank College)
- Wong, Evangeline (Vermont Secondary College)
- Wong, Kwun Hon (Glen Waverley Secondary College)
- Wu, Yuwei (Dandenong High School)
- Xu, Peiyi (Korowa Anglican Girls' School)
- Xu, Yishan (Box Hill High School)
- Zhang, Chenyao (Glen Waverley Secondary College)
- Zhang, Lingyu (Mentone Grammar School)
- Zhang, Ziyun (Carey Baptist Grammar School)
- Zheng, Jiamin (Vermont Secondary College)
40 (60 total)
- Ah-Kion, Judson (St Paul's Anglican Grammar School)
- Al-Saadi, Aaya (Brentwood Secondary College)
- Bianchi, Christian (Rosehill Secondary College)
- Bong, Shi Ming (University High School)
- Chen, Ruijun (Methodist Ladies College)
- Cheng, Erze (Mazenod College)
- Chin, Desmond (Brentwood Secondary College)
- Chong, Abigail (Balwyn High School)
- Chung, Yan Sin (Our Lady of Sion College)
- Dalle, Bertille (Sacre Coeur)
- Do, Phuc (Blackburn High School)
- Duong, Phuong Hoa (Taylors Senior College)
- Gonzalez, Adaira (Hume Central Secondary College - Town Park Campus)
- Goulas, Dimosthenis (Alphington Grammar School)
- Haidari, Hossain (Dandenong High School)
- Hall, Mike (Beaconhills College - Pakenham)
- Ho, An (Keilor Downs College)
- Ho, Angelina (Vermont Secondary College)
- Hong, Daniel (John Monash Science School)
- Huertas Aristizabal, Manuel (Melbourne High School)
- Jing, Xin (Toorak College)
- Kaur, Manpreet (Alkira Secondary College)
- Komninos, Vicky (Buckley Park College)
- Lansangan, Christine Mae (South Oakleigh Secondary College)
- Le, Tuan (Simonds Catholic College)
- Lee, Tsz Wo (Carey Baptist Grammar School)
- Li, Yifei (Presbyterian Ladies' College)
- Liu, Qianru (Mount Waverley Secondary College)
- Luo, Juncai (Trinity Grammar School)
- Mostajo, Jan (Glen Eira College)
- Muhammad Rashdan, Rais (Minaret College)
- Mylonopoulos, Konstantinos (St John's Greek Orthodox College)
- Nazari, Sohaila (Alkira Secondary College)
- Nguyen, Huu Nhu Quynh (Taylors Senior College)
- Ong, Arnold (John Monash Science School)
- Oon, Ping (Scotch College)
- Pan, Wenjun (Balwyn High School)
- Pellosis, Kenneth (Suzanne Cory High School)
- Phung, Valerie (Methodist Ladies College)
- Puan, Bryna Yee Wen (Glen Waverley Secondary College)
- Quintero Alibardi, Estefania (Brentwood Secondary College)
- Ritelle, Alexia (Point Cook Senior Secondary College)
- Seow, Cassandra (Taylors Senior College)
- Tan, Jia Chuan (University High School)
- Tiong, Elleen (Presbyterian Ladies' College)
- Tseng, Yueh (Sacred Heart Girls' College Oakleigh)
- Tso, Garvin (Melbourne Grammar School)
- Wang, Junhao (Wesley College)
- Weerasingha Arachchige, Sithara (Highvale Secondary College)
- Wen, Dingchen (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Wong, Kah Yee (East Doncaster Secondary College)
- Wong, Shou Qi (Vermont Secondary College)
- Yan, Ji (Methodist Ladies College)
- Yong, Gabriel (Waverley Christian College)
- Yuan, Lingxu (Camberwell Grammar School)
- Yue, Qianqian (Haileybury Wuhan foreign Languages School)
- Zhang, Aiqiao (Melbourne Girls Grammar)
- Zhang, Yining (Melbourne Girls Grammar)
- Zhao, Feizhong (The Peninsula School)
- Zhou, Ashley (Caulfield Grammar School)